Samodzielny domek na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej
5 km  od  Ogrodzieńca.

"Z U Z I A - L E N K A"
Ziaja Krzysztof
tel. kom. +48 601845266
Ziaja Krystyna
+48 605 651 285
Ul. Zielona 1E
Rokitno - Szlacheckie
Gmina Łazy 42-450
kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć w powiększeniu

Teren ogrodzony zapewnia miejsca postojowe dla wszystkich zmotoryzowanych wczasowiczów.  

Opis Domku "Zuzia - Lenka "
 • Ilość miejsc - max 6
 • Bezprzewodowy Internet - bezpłatnie
 • W domku znajduje się centralne ogrzewanie w chłodne dni możliwość dogrzania
 • aneksu kuchenny - lodówka, kuchnia mikrofalowa, płyta indukcyjny, naczynia
 • pokój dzienny - stół z krzesłami, telewizor, komoda, szafa, kanapa
 • łazienka z wc
 • I sypialnia - łóżko małżeńskie, komoda
 • II sypialnia - 2 x łżka pojedyncze, szafki nocne, komoda, TV
 • Na poddasze znajdują się typowo sypialnie ścięte /1,8 m do 1,4 m /
 • korytarz
 • I sypialnia - łóżko pojedyncze, komoda, szafka nocna, TV
 • II sypialnia - 2 x łóżka pojedyncze, szafki nocne, komoda, TV
 • Na terenie znajduje się grill - wędzarnia, domek do zabawy, piaskownica, parking.
 • Posiadamy basen z podgrzewaną wodą solarami w okresie letnim od 01.07 do 31.08
 
Wieś Rokitno - Szlacheckie leży w gminie Łazy ok. 5 km. od Ogrodzieńca. Pierwsza wzmianka o wsi pochodzi z 1415 roku. W 1791 roku do Rokitna Szlacheckiego należały przyległości Łazy, Mitręga i Młynek. Znajdowała się karczma, browar i dwór. Przez miejscowość przebiegają liczne Ścieszki rowerowe. Oferujemy wypoczynek w ciszy i spokoju na łonie natury. Głównymi atrakcjami są : grzybobranie, jagody, zbiornik wodny - Zalew Mitręga, spacery szlakami turystycznymi, rowerowe, bliskie położenie zamków Szlaku Orlich Gniazd i Pustyni Błędowskiej oraz wiele ciekawych zakątków Centurii. Samodzielny Domek "Zuzia-Lenka" znajduje się zdane od głównej drogi na działce 1820 m2, na tego terenie znajduje się bezpłatny parking, grill oraz wędzarnia
Na placu


kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć w powiększeniu

Parter


kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć w powiększeniu

 


Poddasze

kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć w powiększeniu


Jura Krakowsko - Częstochowska

  Skały wapienne

Jura Krakowsko-Częstochowska obejmuje obszar między Krakowem a Wieluniem. Niewątpliwy urok wyżyny zapewnia jej zróżnicowany krajobraz, skaliste wzgórza, malownicze doliny i przebogata roślinność. Niepowtarzalny charakter Jury zapewniają skały wapienne - często o przedziwnych kształtach, przypominających postaci ludzi, zwierząt czy przedmiotów - co znalazło odzwierciedlenie w nadanych im nazwach: Jaś i Małgosia, Diabelskie Mosty, Maczuga Herkulesa, Brama Twardowskiego i inne.

  Jaskinie

Drugim charakterystycznym elementem krajobrazu Jury są jaskinie. Jest ich na ok. 900. Największe zgrupowania jaskiń znajdują się w Sokolich Górach koło Olsztyna, w okolicach Ojcowa oraz Strzegowa.

  Pustynia Błędowska

Na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej można także zobaczyć największą osobliwość Europy Środkowej - czyli Pustynię Błędowską. Tak zróżnicowane środowisko geograficzne sprawiło, że na Jurze można spotkać roślinność zarówno charakterystyczną dla klimatu suchego, jak i wilgotnego - każda pora roku ukazuje wciąż nowe oblicza regionu, w nowej szacie roślinnej.

  Zamki

Jura to także średniowieczne zamki warowne, wzniesione z kamienia wapiennego na szczytach wapiennych wzgórz, wkomponowane w niezwykle urokliwy sposób w otaczające je skały. Nazwano je Orlimi Gniazdami, gdyż tak, jak gniazda orłów - przyczepione są do wierzchołków skał. Wzniesiono je za czasów Kazimierza Wielkiego - tworzyły linię strażnic między Małopolską i Śląskiem. Niestety w XVII i XVIII wieku większość zamków została zniszczona i dziś możemy oglądać tylko ruiny - niemniej są one malowniczo piękne i warte obejrzenia. Każda z warowni ma swoją historię i swoją legendę.

  Szlaki turystyczne

Wzdłuż linii zamków i wież obronnych wytyczono Szlak Orlich Gniazd - pozwala on poznać zabytki architektury i najpiękniejsze krajobrazy wyżyny. Miłośnicy wspinaczki skałkowej znajdą tutaj wiele miejsc, w których mogą oddać się swojej pasji. Najbardziej popularne skałki - rzędkowickie i podlesickie - wykorzystywane są także jako teren szkoleniowy.

Webmaster
TOMNET
2011 © All Rights Reserved
by TOMNET
Zobacz całą bazę noclegową