Zapraszamy do naszego gospodarstwa położonego na dużej polanie w środku lasu.
Można tu wypocząć w cieniu drzew lub zbierając jagody, grzyby, poziomki, jeżyny.
Atrakcją gospodarstwa agroturystycznego jest możliwość spania w domkach letniskowych.
"Na polanie"
Małgorzata i Paweł Liszkowie

32-329 Krzykawka
Reczkowe 1

tel. 501 474 067
kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć w powiększeniu

W sąsiednim gospodarstwie można skorzystać z kortów i lekcji tenisa. Po drodze mijamy pozostałości starego młyna i tartaku. Następnym miejscem które polecamy to osiemnastowieczny dworek szlachecki w Krzykawce. Historię tego dworku opisał p. J. Liszka w książeczce "Zabytkowy dworek w Krzykawce". Polecamy i udostępniamy do przeczytania. Idąc z polany w jego kierunku warto wspomnieć o starym dębie z bocianim gniazdem, ma on prawdopodobnie 700 lat. Dochodzimy do polany, która przybrała chwalebne imię bohatera z Bergamo. Dawniej nazywano ją "Podlaską" lub "Kaczmarką". Historyczna bitwa sprawiła, że nazwy te odeszły w cień. Na tej polanie 5 maja 1863 roku w godzinach rannych doszło do potyczki oddziału powstańczego ze zbrojnym oddziałem wojsk carskich. Tu zginął Francesco Nullo. W miejscu gdzie padł ugodzony kulą w serce [w 1863 r.] wzniesiono pomnik. Szczegóły o potyczce oparte na relacjach naocznych świadków, oraz źródłowych dokumentach znajdą państwo w książeczce Karoliny Firlej-Bielańskiej p.t. "Francesco Nullo i jego towarzysze". W tej scenerii umieścił bitwę [tematu swojego obrazu] Wojciech Kossak. Zwiedziwszy dworek możemy udać się do Sławkowa lub przez Krzykawę, Pniaki do Lasek. Wspaniałe miejsce dla wędkarzy. Można tam także zobaczyć pomnik przyrody "Skałki".
Cennik:

Istnieje możliwość przygotowania domowych posiłków
cena do uzgodnienia.

Cena noclegu od 25 do 40 zł
w zależności od okresu i długości pobytu.
Naszym gościom oferujemy:
  • pobyt wczasowy lub weekendowy w pokojach 2,3 lub 4 osobowych z pełnym węzłem sanitarnym i TV
  • wyżywienie lub dostęp do kuchni i pomoc w zakupach ekologicznej żywności
  • możliwość przyjazdu ze swoim ulubieńcem: psem, kotem
  • ognisko z pieczeniem kiełbasek, prosiaka lub tradycyjnymi pieczonkami
  • możliwość jazdy konnej lub przejażdżek kucykiem
  • zorganizowania kuligów
  • boisko do piłki nożnej
  • plac zabaw dla dzieci
 
Nasza lokalizacja to 7 km w lini prostej, a samochodem 15 km od Pustyni Błędowskiej.
Idąc lasem w kierunku Krzykawki możemy zbierać jagody, maliny lub grzyby. Podziwiać przyrodę, lisie nory a przy rzece żeremia bobrów.
Wypoczywające osoby mogą korzystać z wyznaczonych szlaków: czerwonego - Szlak Orlich Gniazd przechodzącego obok, lub niebieskiego, albo ścieżek dydaktycznych w kierunku Pustyni Błędowskiej. Pierwszy "Lipy Dobieckich", drugi "Bagien Błędowskich". Prowadzą one przez najciekawsze fragmenty doliny Białej Przemszy w kierunku Pustyni Błędowskiej. Przewodnik do wglądu.
Można także polecić wycieczki rowerowe, lub konne przez pustynię, rowerami wypożyczonymi u nas lub korzystając z oferty jednej ze stadnin znajdujących się w okolicy. Polecamy zwiedzenie miasta Sławkowa i jego zabytków, lub Ogrodzieńca do którego można udać się pieszo lub rowerem.
Na rozlewiskach rzeki Białej, na wielbicieli bezkrwawych łowów, czekają ciekawe okazy np. czapla siwa, bobry wodniczki itp.
Miłośnicy czynnego wypoczynku znajdują tu liczne szlaki turystyczne prowadzące m.in. przez jedyną w Europie Pustynię Błędowską. Dla rowerzystów przygotowano szlaki rowerowe.
Można także rozszerzać swoją wiedzę wędrując ścieżkami dydaktycznymi albo zwiedzając obiekty historyczne na szlaku Orlich Gniazd, w pobliżu którego leży nasz dom.
Serdecznie zapraszamy!
kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć w powiększeniu

Webmaster
TOMNET
2011 © All Rights Reserved
by TOMNET
Zobacz całą bazę noclegową