Serdecznie witamy w Orliku Ogrodzieniec

Informacje o miejscowosci

Agroturystyka "ORLIK"
Weronika Szota i Renata Szota
Kiełkowice ul. Turystyczna 132
42-440 Ogrodzieniec
Telefon:
(32) 67 333 02
Telefon kom:
500 109 056
Adres www:
www.zajazdorlik.pl
turist.plSzukasz bezpiecznego miejsca dla Siebie i swojej Rodziny? Wybierasz się w podróż z Przyjaciółmi w poszukiwaniu pięknych krajobrazów? Może jako samotnik pragniesz spędzić wolne chwile na łonie natury?

Idealnym miejscem, spełniającym wszystkie te warunki jest Ogrodzieniec.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą. Zapraszamy grupy zorganizowane na nocleg z wyżywieniem.

Agroturystyka "ORLIK" - kliknij zdjęcie, aby dowiedzieć się czegoś więcej...

Dom:

Agroturystyka Orlik Ogrodzieniec gwarantuje przytulne "gniazdo", do którego z przyjemnością powrócisz z fascynujących wypraw.

U nas przeżyjesz miłe chwile.

Pokoje:

Dla naszych Gości oddajemy do użytku nowe pokoje gościnne. Przygotowaliśmy pokoje 2,3 i 4 osobowe, prawie każdy pokój jest wyposażony w łazienka i telewizor. Do dyspozycji Gości jest obszerna jadalnia, a także aneks kuchenny. Nasz obiekt mieści ok 40 osób.

Gospodarze zapewniają Gościom na życzenie całodzienne wyżywienie: śniadania, obiady i kolacje, bądź obiadokolacje. Dbamy o to, by Goście byli najedzeni i by wszystkie potrawy były przygotowywane ze świeżych i najlepszej jakości produktów.

W ramach kolacji, na życzenie Gości, przygotowujemy naszą specjalność – prażonkę.

Stali bywalcy zawsze wpisują ją w swoje menu, nowych Gości serdecznie zapraszamy do jej spróbowania.

W całym naszym obiekcie posiadamy dostęp do bezpłatnego internetu bezprzewodowego wi-fi.

Orlik to miejsce na spokojny wypoczynek na miejscu, a także doskonała baza wypadowa dla osób lubiących wycieczki, wspinaczkę, czy turystykę rowerową.

Serdecznie zapraszamy obozy wędrowne, zielone i białe szkoły oraz kolonie.

Oferta:

To wymarzone miejsce na kolonie, wycieczki szkolne, obozy, zielone szkoły.

Nasz dom jest przyjazny dla rodzin z dziećmi!

Za domem, z myślą o Maluchach, przygotowaliśmy plac zabaw ze zjeżdżalnią, drabinkami, huśtawkami i piaskownicą. Ponieważ teren jest zamknięty i ogrodzony, dzieci podczas zabaw na podwórku są bezpieczne.

Nasz dom znajduje się w pobliżu lasu, bogatego we wszelkie owoce runa leśnego. Szczególnie polecamy wyprawy na grzyby. Rydze zdarza się nam przywozić z lasu taczką!

Pod lasem przygotowaliśmy altanę z miejscem na grilla i ognisko. Obok znajdują się boiska do gry w siatkówkę i piłkę nożną.

Całe podwórko jest zadbane, pełne zieleni i kwiatów, co daje każdemu znakomite warunki do wypoczynku.

Istnieje możliwość wypożyczenia rowerów (15 sztuk) - informacji udzielamy pod numerem tel.: 503 060 759

*Nie przyjmujemy wczasowiczów z psami.

Jura Krakowsko-Częstochowska:

To idealne miejsce na wycieczki, urlopy i nie tylko!

Na Jurze Krakowsko Częstochowskiej wyodrębniamy kilka regionów:

  • wyżyna Częstochowska (Góra Janowskiego – najwyższe wzniesienie Jury, 515 m.n.p.m.),
  • wyżyna Olkuska (najbardziej tam znana to Dolina Prądnika, w obrębie której utworzono Ojcowski Park Narodowy),
  • Rów Krzeszowicki,
  • Garb Tenczyński (rozciąga się od doliny Chechła po Kraków, występują tam skały wulkaniczne budujące najwyższe wzniesienia, a najwyższy szczyt zwieńczony jest ruinami zamku Tęczyńskiego w Rudnie).
Zamki i kościoły

Na terenie Jury znajdują się niepowtarzalne osady, zabytki architektury i sztuki oraz wielkie dzieła sztuki obronnej – osadzone na skałach zamki i strażnice zwane "Orlimi Gniazdami" (zamek Ogrodzieniec, Olsztyn, Mirów, Bobolice Morsko, Lipowice, Piaskowa Skała, Tęczyn, Siewierz, Smoleń).

Kulturowym dziedzictwem Wyżyny jest ogromna liczba obiektów zabytkowych, które reprezentują wszystkie style epoki. Są to Romańskie kościoły np. w Wysocicach i pobliskim Gieble (2km), Budowle Gotyckie Kościoły w Pilicy oraz Olkuszu, XVI-wieczne sanktuarium w Żarkach-Leśniowie, barokowe zespoły klasztorne w Alwernii i Czernej.

Należy również wspomnieć o drewnianych kościołach w Modlnicy, Zrebicach, Paczółtowicach i Racławicach, które kryją w swych wnętrzach dzieła bezcenne.

Na Jurze znajdują się liczne dwory i pałace, zwłaszcza w południowej części wyżyny. Do najstarszych należą dwory w Modlnicy, Złotym Potoku i Siedlcu.

Turystyka i sport na jurze

Jura jest idealnym miejscem dla miłośników sportów ekstremalnych. Jej wieloraka atrakcyjność jest magnesem przyciągającym turystów o zróżnicowanych preferencjach:
  • piechurów,
  • rowerzystów (jeden z najdłuższych w Polsce – ponad 180 km – Jurajski Szlak Rowerowy "Orlich Gniazd"),
  • wspinaczy (najbardziej popularne rejony skałkowe to Dolina Kobylańska, Dolina Będkowska, Skałki Rzędkowickie, grzbiet skalny między Mirowem a Bobolicami, Góra Birów w Podzamczu oraz rezerwat Góra Zborów w Podlesicach),
  • speleologów (na jurze występuje około tysiąc jaskiń i grot dostępnych dla turystów),
  • lotniarzy,
  • wędkarzy.
Zimą narciarze mogą skorzystać z wielu stoków narciarskich położonych na Jurze Krakowsko Częstochowskiej (Morsko, Smoleń, Cisowa, Jaroszowiec).

Dom
turist.pl
Pokoje
turist.pl
Oferta
turist.pl
Jura Krakowsko-Częsochowska
turist.pl