Całoroczne agrogospodarstwo oferujące noclegi w atrakcyjnych cenach. Właściciele zachęcają Gości do
rowerowych wojaży, pieszych wędrówek oraz samochodowych wycieczek po zakątkach Jury Krakowsko-Częstochowskiej
"Noclegi u Joli"

Jolanta Matynia
42-350 Koziegłowy
Lgota Górna
ul. Żarecka 2

tel. 0503 98 55 29

PRZYDATNE MIEJSCA W NAJBLIŻSZEJ OKOLICY:
 • Jazda konna: 4 km
 • Jezioro/Zbiornik wodny: 5 km
 • Pracownia artystyczna (dzieci same mogą lepić z gliny): 5 km
 • Basen odkryty: 5 km
 • Basen kryty: 7 km
 • Informacja turystyczna: 6 km
 • Dworzec autobusowy: 9 km
 • Dworzec kolejowy: 9 km
 • Wyciąg orczykowy: 19 km
 • Międzynarodowy i krajowy port lotniczy: 35 kmkozieglowy183
OFERTA:
 • Oferujemy 3 pokoje dwuosobowe oraz 1 pokój sześcioosobowy z łazienką oraz 1 pokój czetroosobowy z niezależnym wejściem, aneksem kuchennym oraz łazienką. Istnieje również możliwość dostawki.
 • Do dyspozycji duża i przestrzenna działka z darmowym parkingiem, możliwością ustawiania namiotów, zestawem ogrodowym pod zadaszeniem.
 • Internet bezprzewodowy (WiFi) we wszystkich pokojach.
 • W okolicznych miejscowościach można skorzystać z wyżywienia (Koziegłowy, Żarki Letnisko, Myszków).
OKOLICA:
Głównymi atrakcjami na naszym terenie są: Jezioro Porajskie, które znajduje się w niedalekim sąsiedztwie od strony północnej. Zbiornik ten wybudowano na rzece Warta (pow. 5,5 km 2), na której pełni on obecnie funkcję przeciwpowodziową, rekreacyjną oraz umożliwia prowadzenie gospodarki rybackiej. Jest to dogodne miejsce dla amatorów wędkarstwa oraz sportów wodnych. Znajdują się tutaj ośrodki żeglarskie, baseny oraz korty tenisowe. Ponadto teren zbiornika otoczony jest lasem sosnowym, docenianym z uwagi na lecznicze właściwości żywic sosnowych. W niedalekiej odległości od naszego gospodarstwa znajduje się dodatkowo las o zupełnie innym charakterze. Jest to wielogatunkowy las mieszany zbliżony do starodrzewu. Warto tutaj odwiedzić dwa pomniki przyrody: Dęby Jurajskie, rosnące tuż obok rozlewni wód mineralnych "Jurajska" oraz malowniczo położony zbiornik retencyjny w samym środku lasu. Jest to bardzo atrakcyjne miejsce na jesienne grzybobranie, wycieczki rowerowe oraz popołudniowe spacery. W bliskim sąsiedztwie gospodarstwa znajduje się kościół oraz zabytkowa kaplica wybudowana z łamanego kamienia wapiennego, kryta dachem gontowym z wieżyczką sygnaturki. Okolice naszej miejscowości przecinają również liczne szlaki turystyczne, zarówno piesze jak i rowerowe. Ułatwiają one poznanie malowniczych okolic Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Są to m.in: szlak: Przewodziszowice-Koziegłowy (23 km), przebiegający przez miejscowości: Przewodziszowice (strażnica), Żarki, Żarki Letnisko, Lgota Górna, Lgota Mokrzesz, Koziegłowy (Rynek). Warto również zwrócić uwagę, iż w południowo-zachodniej części Koziegłów, wzdłuż doliny Sarniego Stoku, znajdują się pozostałości po średniowiecznym zamku koziegłowskim (w postaci niewielkiego sztucznego wzniesienia otoczonego pierścieniowymi wałami). Kolejnym jest Szlak Żarecki (21 km), którego trasa biegnie przez miejscowości: Gniazdów, Koziegłowy, Miłość, Kunica Nowa, Lgota Nadwarcie, Żarki Letnisko, Koza, Żarki (miasto), Leśniów, Przewodziszowice. Inne to: Szlak Brandysa, Szlak hutnictwa, Szlak zamków. Nasi najmłodsi goście mają również możliwość skorzystania ze ścieżki przyrodniczo-dydaktycznej "Dęby Jurajskie". Trasa ścieżki obejmuje: Wytwórnię Napojów Gazowanych "Jurajska" w Postępie, dorzecze rzeki Warty oraz zbiornik retencyjny w Lgocie Górnej. Na uwagę zasługuje również rezerwat leśny Cisy w Hucie Starej, będący naturalnym stanowiskiem cisa pospolitego w drzewostanie wilgotnego lasu mieszanego.
POŁOŻENIE:
Zapraszamy Państwa do odwiedzenia naszego agrogospodarstwa, które oferuje noclegi w miejscowości Lgota Górna. Miejsce to położone jest na Wyżynie Śląsko-Krakowskiej, w odległości około 30 km od Częstochowy. Sąsiaduje również z miastem Koziegłowy od zachodu oraz miastem Myszków i Żarki od wschodu.Obszar ten znajduje się w obniżeniu Górnej Warty, stanowiącym najdalej na południe wysuniętą część Wyżyny Woźnicko-Wieluńskiej. Region ten charakteryzują licznie występujące pagórki morenowe oraz wały piaszczyste i żwirowe. Tego typu urzeźbienie terenu zachęca do rowerowych wojaży, pieszych wędrówek oraz samochodowych wycieczek. Agrogospodarstwo Noclegi u Joli zlokalizowane jest przy drodze nr 789, prowadzącej z Koziegłów do Żarek. Jest to trzypoziomowy dom z widokiem na Dolinę Warty. Ze względu na dogodną lokalizację stanowi on świetną bazą wypadową do zwiedzania wszystkich zakątków Jury Krakowsko-Częstochowskiej.
Webmaster
TOMNET
2009 © All Rights Reserved
by TOMNET
Zobacz całą bazę noclegową