Zapraszamy Państwa do odwiedzenia naszego agrogospodarstwa,
które może stanowić doskonałą bazę wypadową do zwiedzania północnej części Jury.
Agroturystyka obok Częstochowy

Mstów 42-244
Jaskrów, ul. Częstochowska 244

tel. kom. 530 969 689

Numer konta
na które można wpłacać zaliczkę za pobyt

ING BANK ŚLĄSKI oddz. Częstochowa
nr 60 1050 1142 1000 0022 6338 4808


O okolicy:

Mstów jest malowniczym miasteczkiem położonym w Dolinie rzeki Warty, na skraju Jurajskiego Parku Krajobrazowego. Rzeka tworzy w tym rejonie unikalny "Przełom" łącząc malownicze, jurajskie ostańce z rozlewiskami starorzecza Warty i jej głównego nurtu. Rzeka dzieli tu masyw jurajskich wapieni na Wyżynę Wieluńska i Wyżynę Częstochowską. Uroki przyrody można podziwiać korzystając z kilku szlaków turystycznych: płynąc kajakiem, jadąc rowerem bądź w czasie pieszej wędrówki. Pobliska stadnina oferuje konne przejażdżki, a częstochowski aeroklub loty widokowe. Miłośnicy historii znajdą w okolicy zabytki z czasów średniowiecza a nawet sięgające czasów przedchrześcijańskich. Mstów należy do najstarszych miejscowości w regionie częstochowskim. Do 1870 roku posiadał prawa miejskie. Jego historia związana jest z klasztorem Kanoników Regularnych Laterańskich, który powstał tu na przełomie XII i XII wieku. Współczesne zabudowania klasztorne i mury obronne pochodzą z późniejszego okresu XVI-XVIII wiek. Warto obejrzeć zabytkowy zespół stodół, XVII-wieczny kościółek św. Wojciecha i pobliskie "Grodzisko"- miejsce o przedpiastowskim rodowodzie.
O pobliskich atrakcjach:

W pobliżu naszego agrogospodarstwa przebiega kilka szlaków turystycznych, którymi można dotrzeć do ciekawych miejsc i zabytków. W pobliżu znajdują się ruiny zamków leżące na Szlaku Orlich Gniazd - Olsztyn, Mirów, Bobolice i Morsko, Jasna Góra, Sanktuarium Ojca Pio na Przeprośnej Górce, źródła rzeki Wiercicy, Sokole Góry z ciekawymi jaskiniami, Pustynia Siedlecka. Można stąd szybko dojechać do Częstochowy, Złotego Potoku, Koniecpola, Świętej Anny i Podlesic.

Serdecznie zapraszamy!

Opis obiektu:
  • pokoje 2,3,4 osobowe - każdy z łazienką, TV i Internetem (wi-fi)
  • oddzielna, w pełni wyposażona kuchnia dla gości
  • duża, ogrodzona posesja z miejscami parkingowymi
  • obiekt położony w lesie, w bliskim sąsiedztwie Częstochowy, Mstowa, Rędzin, Olsztyna, Rudnik i Przeprośnej Górki
  • łatwy i szybki dojazd od strony Częstochowy i drogi expressowej DK1 drogą wojewódzką 786
oraz
  • bliskość szlaków rowerowych i pieszych: szlak rowerowy Zygmunta Krasińskiego, szlak rowerowy "Siedmiu Szkół", Szlak Jury Wieluńskiej, Szlak Warowni Jurajskich, Transjurajski Szlak Konny PTTK, Szlak Reszków - Muzyka i Konie (w projekcie),
  • w pobliżu Jasna Góra, zabytkowy warowny Klasztor Kanoników Laterańskich Regularnych, ostańce i skałki jurajskie, wypożyczalnia kajaków w dolinie rzeki Warty, zespół zabytkowych stodół.
Zapraszamy Państwa do naszych pokoi gościnnych znajdujących się w domu położonym w lesie w miejscowości Jaskrów w pobliżu Częstochowy, jurajskich szlaków turystycznych i lotniska w Rudnikach. Lokalizacja naszego domu pozwala na szybkie i łatwe dotarcie do ciekawych miejsc położonych na terenie północnej części Jury Krakowsko-Częstochowskiej - Olsztyna, Złotego Potoku, Sokolich Gór, Pustyni Siedleckiej a także załatwienie spraw biznesowych w pobliskiej Częstochowie. Jest to również idealne miejsce do noclegu dla pielgrzymów przybywających do sanktuarium Ojca Pio na Przeprośnej Górce i Jasnej Górze.
Mapka dojazdu:


Pokaż na większej mapie

Zapraszamy również do naszego drugiego obiektu: www.jura.turist.pl/dolinawarty

ZAPRASZAMY!

Webmaster
TOMNET
2010 © All Rights Reserved
by TOMNET
Zobacz całą bazę noclegową