Zapraszamy Państwa do odwiedzenia naszego agrogospodarstwa,
które może stanowić doskonałą bazę wypadową do zwiedzania północnej części Jury.
Agrogospodarstwo
"Dolina Warty"

Robert i Elżbieta Knysak

Mstów 42-244
Cegielnia ul. Leśna 4

tel. kom. 602 359 678

e-mail: dolinawarty@wp.pl
Numer konta
na które można wpłacać zaliczkę za pobyt

ING BANK ŚLĄSKI oddz. Częstochowa
nr 60 1050 1142 1000 0022 6338 4808
O okolicy:

Mstów jest malowniczym miasteczkiem położonym w Dolinie rzeki Warty, na skraju Jurajskiego Parku Krajobrazowego. Rzeka tworzy w tym rejonie unikalny "Przełom" łącząc malownicze, jurajskie ostańce z rozlewiskami starorzecza Warty i jej głównego nurtu. Rzeka dzieli tu masyw jurajskich wapieni na Wyżynę Wieluńska i Wyżynę Częstochowską. Uroki przyrody można podziwiać korzystając z kilku szlaków turystycznych: płynąc kajakiem, jadąc rowerem bądź w czasie pieszej wędrówki. Pobliska stadnina oferuje konne przejażdżki, a częstochowski aeroklub loty widokowe. Miłośnicy historii znajdą w okolicy zabytki z czasów średniowiecza a nawet sięgające czasów przedchrześcijańskich. Mstów należy do najstarszych miejscowości w regionie częstochowskim. Do 1870 roku posiadał prawa miejskie. Jego historia związana jest z klasztorem Kanoników Regularnych Laterańskich, który powstał tu na przełomie XII i XII wieku. Współczesne zabudowania klasztorne i mury obronne pochodzą z późniejszego okresu XVI-XVIII wiek. Warto obejrzeć zabytkowy zespół stodół, XVII-wieczny kościółek św. Wojciecha i pobliskie "Grodzisko"- miejsce o przedpiastowskim rodowodzie.
O pobliskich atrakcjach:

W pobliżu naszego agrogospodarstwa przebiega kilka szlaków turystycznych, którymi można dotrzeć do ciekawych miejsc i zabytków. W pobliżu znajdują się ruiny zamków leżące na Szlaku Orlich Gniazd - Olsztyn, Mirów, Bobolice i Morsko, Jasna Góra, Sanktuarium Ojca Pio na Przeprośnej Górce, źródła rzeki Wiercicy, Sokole Góry z ciekawymi jaskiniami, Pustynia Siedlecka. Można stąd szybko dojechać do Częstochowy, Złotego Potoku, Koniecpola, Świętej Anny i Podlesic.

Serdecznie zapraszamy!

Oferujemy:
 • wysoki standard,
 • gospodarstwo zlokalizowane 300 m od lasu,
 • trzy pokoje (liczba osób 2 - 4 w pokoju),
 • każdy pokój z łazienką (prysznic, umywalka, toaleta),
 • każdy pokój z TV,
 • osobną, w pełni wyposażoną kuchnia oraz hol tylko do dyspozycji gości,
 • wyżywienie w pełnym zakresie po uzgodnieniu,
 • bezprzewodową sieć Internetową wi-fi,
 • garażowanie na ogrodzonej posesji,
 • duże podwórko,
 • miejsce na grill lub ognisko
oraz
 • bliskość szlaków rowerowych i pieszych: szlak rowerowy Zygmunta Krasińskiego, szlak rowerowy "Siedmiu Szkół", Szlak Jury Wieluńskiej, Szlak Warowni Jurajskich, Transjurajski Szlak Konny PTTK, Szlak Reszków - Muzyka i Konie (w projekcie),
 • w pobliżu Jasna Góra, zabytkowy warowny Klasztor Kanoników Laterańskich Regularnych, ostańce i skałki jurajskie, wypożyczalnia kajaków w dolinie rzeki Warty, zespół zabytkowych stodół.
Cennik:

Cena za osobę/doba - 30 zł/osoby
wyjątki: długie weekendy majowy, czerwcowy, sierpniowy, pobyty wielkanocne.

Zniżki dla dzieci:

Dzieci do lat 2 gratis
Dzieci od 2 do 12 lat -30%

Zniżka obejmuje pobyt dzieci w pokoju przy
zakwaterowaniu dwóch osób dorosłych, bez świadczeń.
O nas:

W naszym domu znajdują się trzy pokoje gościnne na poddaszu o wysokim standardzie - każdy posiada łazienkę i TV. Do dyspozycji gości jest też oddzielna kuchnia i duży hol - całość skomponowana w starym, wiejskim stylu. Dom położony wśród zieleni, z dala od głównej trasy przelotowej zapewnia spokój i miły wiejski klimat.

Duże podwórko pozwala dzieciom na swobodną zabawę, a dorosłym stwarza możliwość grillowania i spędzenia wieczoru przy ognisku.

Nasze agrogospodarstwo jest położone 12 km od Olsztyna.
Mapka dojazdu:


Pokaż Pokoje noclegi Dolina Warty na większej mapie
Webmaster
TOMNET
2010 © All Rights Reserved
by TOMNET
Zobacz całą bazę noclegową